سئو چیست؟

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:

سئو (بهينه‌سازی موتور جستجو) به معنای فريب و يا دستکاری موتور‌های جستجو با روش‌های غير اخلاقی نيست. آن‌ها برای کمک کردن به بهبود رويت و ارتباط وب سايت‌ها در نتايج جستجوی طبيعی با هدف رسيدن به رتبه‌بندی بالا، ايجاد شده‌اند. سئو را می توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغيير استراتژيک وب سايت‌ها دانست. اين فرآيند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، می پردازد. سئو فرآيند ساده‌ای نيست که به راحتی پياده‌سازی شود زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌ای و صبر است. موتور‌های جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌های رتبه‌بندی خود غير قابل پيش‌بينی هستند؛ بنابراين وظيفه مهندسين سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.

سئو سایت یا بهینه سازی سایت یکی از فعالیت هایی است که توسط سئوکار انجام می شود. الگوريتم رتبه‌بندی گوگل دارای بيش از ۲۰۰ معيار جهت رتبه‌بندی يک سايت است. از اين رو مهندسين سئو می بايست مهم‌ترين اين معيار‌ها را جهت پياده‌سازی موفق سئو بدانند.

سئو (SEO) یا بصورت کامل بهینه سازی وب‌سایت، موثرترین روش افزایش بازدید موثر برای وب سایت‌ها و در نهایت افزایش فروش محصول و یا خدمات آنها می‌باشد. یک بهینه سازی استاندارد می‌بایست شامل تعیین استراتژی بهبود محتوائی، بهینه سازی تکنیکال سایت و در نهایت افزایش اعتبار وب سایت باشد.

اهمیت سئو و بهینه سازی

سئو فرایند گرفتن ترافیک از نتایج جستجو بصورت رایگان، طبیعی و همیشگی است. موتور جستجوی گوگل برای ارائه بهترین تجربه جستجو به کاربران، بطور مداوم در حال به‌روز رسانی الگوریتم‌های جستجو است. این امر باعث می‌شود سایت‌هایی که از روش های غیر استاندارد توانسته بودند رتبه ای در نتایج بدست آورند به مرور شامل جریمه‌های گوگل شده و از لیست نتایج حذف شوند.

سئو داخلی سایت (On Page SEO)

قبل از از انجام هر گونه بهینه سازی و سئو برای سایت از سئوی داخلی آن می بایست مطمئن بود. شروع سئو خارجی سایت در سایت هایی که استانداردهای سئو داخلی در آن رعایت نشده، تاثیری نخواهد داشت و چه بسا موجب جریمه شدن سایت از طرف گوگل شود. منظور از سئو داخلی سایت انجام کارهایی در داخل خود سایت است که موجب ایندکس شدن بهتر سایت و کسب رتبه بالاتر در موتورهای جستجو می گردد. تعرفه سئو داخلی در هلم سایت بسیار مقرون به صرفه بوده و موارد آن با دقت زیادی انجام میشود.

تعرفه پایه سئو داخلی سایت ۲۰۰ هزار تومان است و به ازای هر صفحه از سایت مبلغ ۴ هزار تومان به این مبلغ اضافه می شود. به عنوان مثال قیمت سئو داخلی یک سایت ۳۰ صفحه ای جمع هزینه پایه به علاوه ۱۲۰ هزار تومان (۲۰۰،۰۰۰ + ۳۰ * ۴،۰۰۰) معادل سیصد و بیست هزار تومان است. این هزینه، صرف کارهای های زیر می شود:

۱- سئو و بهینه سازی عنوان صفحات، کلمات کلیدی و متا تگ ها (Description، Robots و …)
۲- سئو و بهینه سازی هدینگ صفحات (تگ های H1 و H2 و …
۳- ساخت و بهینه سازی سایت مپ
۴- فعال کردن Htaccess. و تصحیح تنظیمات آن
۵- ترکیب و فشرده سازی فایل های جاوا اسکریپت
۶- بررسی یو آر ال های سایت و تصحیح آنها در صورت امکان
۷- بررسی و ویرایش کدهای منسوخ شده HTML
۸- فعال کردن Gzip در سایت به منظور فشرده سازی داده های سایت
۹- فعال کردن کش سایت
۱۰- جلوگیری از اجرا شدن فایل های جاوا اسکریپت در زمان رندر شدن سایت
۱۱- بررسی وجود محتوای Flash و پنجره های Iframe در سایت

۱۲- مرتب سازی ترتیب بارگزاری و اجرای فایل های CSS و Javascript
۱۳- بهینه سازی تصاویر سایت (کاهش حجم تصاویر و نوشتن متن جایگرین (Alt) برای تصاویر)
۱۴- ترکیب فایل های CSS
۱۵- اضافه کردن Expires Headers برای انواع فرمت فایل های سایت
۱۶- ثبت وبسایت در وبمستر گوگل
۱۷- بهینه کردن حجم سایت
۱۸- لینک بیلدینگ داخلی در صفحات سایت
۱۹- بررسی ریداریکت های اعمال شده در سایت
۲۰- بررسی ویژگی Keep Alive
۲۱- افزایش سرعت سایت
۲۲- بررسی و تصحیح ایندکس و فالو بودن صفحات

سئو خارجی سایت (Off Page SEO)

هزینه سئو خارجی سایت که در واقع در بسیاری از مواقع با عنوان کلی هزینه سئو یاد می شود به عوامل بسیاری وابسته است. برآورد تعیین قیمت سئو در هر سایت با سایت دیگر متفاوت است و این عدد با توجه به آنالیز چند ساعته ای که توسط تیم ما صورت می گیرد، تخمین زده می شود. به بیان دیگر عبارت تعرفه سئو به این شکل که هزینه سئو یک کلمه کلیدی در سایت، عددی از پیش تعیین شده باشد، از نظر منطقی اشتباه است و اگر کسی قبل از بررسی سایت شما و بدون هیچ تحقیق میدانی برای سئو هر سایتی یک عدد مشخص داشته باشد، می بایست در صحت و صداقت گفته های آن شخص شک کرد.

در حالت کلی قیمت سئو خارجی به موارد زیر وابسته است:

– میزان رقابت در بین کلمات کلیدی
– عمر سایت و دامنه
– وضعیت و میزان فعالیت رقبا
– مقدار محتوای اختصاصی و کیفیت آنها
– وضعیت و جایگاه فعلی سایت
– تعداد کلمات کلیدی جهت سئو
– تضمین جایگاه سایت بعد از اتمام قرارداد سئو
– مشاوره، آموزش و پشتیبانی

اما تجربه ما نشان داده که بسیاری از کارفرماها با توجه به عدم شناخت کافی از سئو، صرفا یک عدد از ما میخواهند. انتخاب تعداد کلمات کلیدی به شما وابسته است، اما میزان سختی کار توسط کارشناسان ما تعیین می شود. با استفاده از تماس با ما از طریق تلفن ۰۲۱۳۳۹۰۲۸۴۵ یا فرم سفارش می توانید از قیمت نهایی آگاه شوید. پس از آن در صورتی که علاقه مند به سئو سایتتان توسط تیم ما هستید، قراردادی با امضای ما برای شما ارسال شده و پس از پرداخت هزینه، کار سئو شروع می گردد.

ثبت درخواست سئو سایت

جهت سفارش آنلاین شما میتوانید با تکمیل و ارسال فرم ذیل درخواست خود را ثبت کرده و در لیست بررسی اولیه سفارشات قرار بگیرید. بدیهی است که پس از بررسی با شما تماس خواهیم گرفت